На сторожі якості

На сторожі якості

 
 
 
 
 

Якість продукції належить до числа найважливіших показників і в значній мірі визначає успіх підприємства в умовах ринку. Звідси випливає необхідність постійної і цілеспрямованої роботи з підвищення якості продукції, якою займається центральна заводська лабораторія (ЦЗЛ).

Керує лабораторією Бондаренко Ірина Павлівна, фахівець високої кваліфікації, важливість роботи якої була відзначена занесенням на Дошку Пошани до Дня машинобудівника.

До складу ЦЗЛ входять: вимірювальна, механічна, спектральна, санітарно-промислова і хімічна лабораторії. Лабораторії оснащені всім необхідним обладнанням. Вимірювальна лабораторія проводить щоденну перевірку придатності вимірювального інструмента, ремонт і налаштування. У механічної лабораторії визначають твердість металу нестандартних деталей за допомогою стаціонарного твердометра. У функції хімічної і спектральної лабораторії входить виконання експрес-аналізу «розплаву» (при плавці в ЛЦ) для своєчасного коригування кількості інгредієнтів, подальший аналіз «ковшевої сталі» за допомогою вуглецевої установки для визначення марки сталі. Санітарно-промислова лабораторія проводить періодичні відбори проб повітря робочої зони, проб стічних вод, вимірювання фізичних факторів на робочих місцях: метеофакторів (t повітря, вологість), шуму, освітленості.

Один раз в три роки особовий склад ЦЗЛ проходить обов’язкове навчання в рамках підвищення кваліфікації.

Центральна заводська лабораторія атестована за всіма необхідними напрямками і може проводити незалежні експертизи для інших підприємств.