Трудові будні ливарного цеху

Трудові будні ливарного цеху

Плавити метал – робота нелегка, вимагає повної самовіддачі, точного розрахунку, сміливості і стійкості. Колектив ливарного цеху невеликий, але дружний і злагоджений. Тут працюють працівники з великим досвідом, про кожного можна сказати багато хороших слів. Плавильщик Долгополов Микола Григорович, формувальник Бурда Микола Павлович, обрубувач Цовма Віталій Олександрович, модельщик Заночкін Віктор Вікторович – висококваліфіковані фахівці, які хворіють душею за спільну справу. Їм не звикати до важкої фізичної праці, незвичайних ситуацій, що вимагають миттєвої реакції і рішучості. Особливо хочеться відзначити ветерана модельної ділянки модельника Гекова Івана Михайловича, трудовий стаж якого складає 47 років. Очолює ливарний цех – начальник цеху Кузьменко Володимир Вікторович, який 30 років тому прийшов на завод молодим спеціалістом. Нові технології успішно впроваджує в роботу – інженер-технолог Казиміров Микола Михайлович. І, здавалося б, ливарне виробництво – суто чоловіча справа, але працюють в цеху і жінки. Інженер-лаборант Максименко Наталія Вікторівна і машиніст крана Арестова Надія Володимирівна щиро люблять «світ плавки металу».
Цех працює ритмічно, успішно виконуються поставлені завдання, постійно розширюється номенклатура виробів.
В рамках технічного переозброєння розроблений і виготовлений шнековий змішувач для приготування жидкостекольного складу, що дозволило відійти від традиційної технології виготовлення стрижнів. Для порівняння, раніше стрижні виготовлялися «по землі» і сушилися газом. Запроваджено нову протипригарну фарбу для фарбування форм і стрижнів. На плавильній ділянці для виміру температури рідкого металу придбаний лазерний пірометр. Збільшена потужність печі. Виготовлена і запущена в експлуатацію установка з охолодження дистильованої води. Оновлений опочний парк.
Основною перевагою ливарного виробництва є його технологічна гнучкість і можливість виготовлення, як разових замовлень в невеликих обсягах і маленькими партіями, так і серійної продукції, з незмінною високою якістю.
Попереду у працівників ливарного цеху багато технологічних ідей, які належить втілити в життя.